۱۳۹۵/۱۰/۲۲
با موافقت نمایندگان؛
تکلیف مجلس به بهزیستی برای کاهش ۲۰درصدی نرخ طلاق در طی اجرای برنامه ششم
 
نمایندگان مردم در خانه ملت، دولت را مکلف کردند نرخ طلاق را در طول برنامه ششم توسعه به میزان ۲۰ درصد سال آغاز این برنامه کاهش دهد.
تکلیف مجلس به بهزیستی برای کاهش ۲۰درصدی نرخ طلاق در طی اجرای برنامه ششم
به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان بهزیستی کشور به نقل خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه برنامه ششم توسعه کل کشور با ماده 119 با 159 رأی موافق، 6  رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 214  نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند. این ماده ناظر بر مباحثی همچون وظایف سازمان بهزیستی در راستای کاهش میزان طلاق است.

در ماده 119 لایحه برنامه ششم آمده است:

الف- سازمان بهزیستی مکلف است در راستای کنترل و کاهش نرخ طلاق به میزان 20% سال پایه در طول قانون برنامه زمینه سازی لازم را از طریق مرکز فوریت‌های اجتماعی و مددکاری و مراکز مشاوره و خدمات روانشناختی به عمل آورد جهت پیشگیری از اختلاف و بحران‌های خانوادگی و پیشگیری وقوع طلاق و با کمک نهادهای مردمی اقدامات خود را گسترش دهد.

ب- سازمان صدا و سیما مکلف است در برنامه‌های خود ترویج ازدواج، ضد ارزش بودن طلاق و آسیب‌های اجتماعی آن برای زوج و زوج‌ها و فرزندان، فرهنگ افزایش پایبندی زوج‌ها به خانواده و حفظ حرمت خانواده را به عنوان محورهای اصلی سبک زندگی اسلامی - ایرانی مد نظر قرار دهد.
منبع : اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بهزیستی کشور
تعداد بازدیدها : ۶۴۳
      
کلیه حقوق این سایت به سازمان بهزیستی کشور تعلق دارد.
سایت های مرتبط
سامانه ها
پیوندها